Jak pomoc dzieciom w nauce

Jak pomoc dzieciom w nauce

Szyja jest bardzo ważną częścią ciała. Łączy głowicę z pozostałej części organizmu, co oznacza, że ??łączy się z mózgu do różnych układów i narządów ciała. Dlatego też ważne jest, aby chronić szyję przed uszkodzeniami. Jest bardzo wrażliwa i nie można obrócić go zbyt dużo.

Ile można obracać na szyi? Akceptowalny zgięcia, według ekspertów, jest czterdziestu do sześćdziesięciu stopni. Jeśli zginać lub obrócić go bardziej niż to, że może być jakieś urazy. Punktem odniesienia jest położenie neutralne. Z normalnym położeniu szyi, można tylko zginać go do sześćdziesięciu stopni z przodu lub do podbródek dotknie obszar klatki piersiowej. Jednak zginania karku z tyłu jest inna sprawa. Rzeczywiście można wyginać go dalej aż do siedemdziesięciu stopni od pozycji neutralnej. Kości i mięśnie są bardziej elastyczne, więc zagięcie może zostać przedłużony. Jeśli obracanie szyi, na przykład podczas ćwiczeń, dopuszczalny zakres wynosi od sześćdziesięciu do osiemdziesięciu stopni od pozycji neutralnej. Nie należy próbować obracać go bardziej, niż dlatego, że mięśnie mogą być skręcone i może prowadzić do sztywności karku i ból szyi . Co do zginania po lewej i po prawej stronie, jest nazywany zginanie boczne i może być wykonane do czterdziestu pięciu stopni.

Jak pomoc dzieciom w nauce

Ponieważ szyjka zawiera wiele kości i mięśnie, nie wspominając o bardzo ważnych nerwów, nie można po prostu go zginać, kiedy tylko chcesz. Można uszkodzić coś ważne i uszkodzenia mogą być nieodwracalne. Tkanki są miękkie i kości są dość słabsze więc trzeba być ostrożnym z nich.

W przypadku, gdy odczuwa ból szyi, istnieje wiele rzeczy, które można zrobić, aby je złagodzić. Po pierwsze, można użyć klamrach szyi. Kołnierza ortopedycznego pozwoli szyję, aby pozostać nieruchomo i uniknąć zbyt dużo gięcie lub obrót, który może dodatkowo ból.
Artykuł dzięki: