Skad wiesz, ze jestes uzalezniony

Skad wiesz, ze jestes uzalezniony

Szumy uszne lub nadmiernego hałasu w uchu, takich jak dzwonienie lub kliknięcie, jest chorobą, z wielu przyczyn. Problemy w wielu systemów organizmu, w tym naczyń, metaboliczne, układu mięśniowo-szkieletowego i systemów neurologicznych, może doprowadzić do tego drażniącego stanie. może to być również spowodowane problemami psychologicznymi lub farmaceutycznych. Technicznie, szum w uszach nie uważa się za stan, sama w sobie, ponieważ zawsze jest objawem innego zaburzenia. Ponieważ jest to niegroźny objaw w sobie, może wydawać się rozsądne, aby zignorować szumy uszne. Jednakże istnieją dwa powody powinny być skierowane: 1) hałas nieustanne może być szkodliwe dla czyjejś zdolności koncentracji i prowadzić normalne życie i 2) choroby podstawowej szum najprawdopodobniej wymaga uwagi.

Istnieje kilka prostych wyjaśnień szumów usznych. Raniąc swoje ucho może powodować choroby. Utrata słuchu w starszym wieku jest znany odpowiadają dzwonienie w uszach. Czasem jednak przyczyna jest mniej znany. Somatycznych szum jest nazwą nadaną objawów, gdy jest spowodowane czymś zewnątrz układu słuchowego, tak jak problem w szyi. napięcie mięśni i nerwów uderzeniowy w szyi może zarówno spowodować szumy uszne.

Punkty spustowe

Skad wiesz, ze jestes uzalezniony

Punkty spustowe są węzły w mięśniach, które powstały na skutek długotrwałego napięcia. Te węzły są pojedyncze skurcze włókien mięśniowych i tkanki myofascial ( „powięziowy” oznacza tkankę łączną otaczające mięśnie). punkty wyzwalające znane są ból odnoszące się do innych części ciała. Choć dokładna przyczyna bólu przekazania nie jest zrozumiała, referencyjny wzory zostały jasno ustalone i mogą być spowodowane zakłóceniami nerwów.

Gdy mięśnie z przodu i boku szyi rozwijają punkty spustowe, mogą one powodować mowa dysfunkcję mięśnia mięśnia strzemiączkowego, który kontroluje przepływ trzech małych kości w uchu, które pozwalają nam słyszeć.
Artykuł dzięki: