Terapia a nasze zdrowie fizyczne

Terapia a nasze zdrowie fizyczne

Osteoporoza dotyka milionów ludzi i jest drugim największym problemem zdrowotnym na całym świecie. Osteoporoza jest stanem, w którym kości i utraty masy tkanki kostne pogorszeniu. Osteoporoza sprawia, że ??kości cienkie, kruche i bardzo podatne na złamania.

Jak osteoporoza występuje? Ciało stale tworzy i likwiduje komórki kostne. Jako osoba starzeje, zwykle począwszy od lat 30-tych, proces w organizmie tworzenia komórek kostnych staje się wolniejszy niż proces ich usunięcie w wyniku wielkiego deficytu masy kostnej. Oprócz starzenia się inne czynniki, które sprawiają, że osoby narażone na osteoporozę są palenie tytoniu, siedzący tryb życia, wczesna menopauza i historii rodziny.

Znany jako cichego choroby, osteoporoza przejawia się tylko wtedy, gdy warunek jest już poważna. Większość ludzi, którzy cierpią z powodu osteoporozy nie miał pojęcia, co mieli choroby, dopóki nie wystąpi złamanie lub silny ból w plecach. Większość ludzi nie zdaje sobie sprawy jest to, można zapobiec tej choroby we wczesnym okresie życia poprzez ćwiczenia i dziennego spożycia wapnia.

Dla tych z ryzykiem rozwoju osteoporozy lub już zdiagnozowany z nim, fizykoterapia osteoporozy jest jednym z najlepszych sposobów walki z tą chorobą. Wielu wykwalifikowanych fizjoterapeutów specjalizują się w leczeniu osteoporozy. Fizjoterapia w osteoporozie zaczyna się od dokładnej ocenie fizycznej, gdzie terapeuta identyfikuje ograniczenia, zaburzenia równowagi, a konkretnie, jakie działania i ruchy pacjent jest zdolny albo ogranicza się do działania. Ocena służy jako podstawa do utworzenia niestandardowego programu terapii fizycznej

Fizykoterapii dla pacjentów z osteoporozą bez złamań obejmuje ćwiczenia wzmacniające i ćwiczenia oporu zmierzających do zwiększenia masy kostnej i sprawiają, kości, mięśnie silniejsze wsparcie, aby zapobiec złamaniom.
Artykuł dzięki: