Choroby psychiczne – jak je rozpoznac

Choroby psychiczne - jak je rozpoznac

To może być bardzo trudne nawet dla najbardziej doświadczonych klinicystów odróżnić różnice między Bipolar Disorder, typu II, Borderline Personality Disorder i dorosłych z ADHD. Objawy często nakładają się na siebie, a zaburzenia te często współwystępują; Jednak nie może być wskazówek z historii i prezentacji, które często pomagają ustalić diagnozę i odpowiednie rodzaje zabiegów. Poniżej jest przypadek pacjenta z trudnej diagnozy następnie wskazówki na różnicowaniu Bipolar Disorder, typu II, Osobowość borderline i dorosłych z ADHD.

Sprawa:

Anna * jest 46-letni, żonaty pielęgniarka z trójką dzieci. Ona przedstawiane z uporczywej depresji o niskim stopniu złośliwości, lęk i drażliwość. Była na stażu w miejscu pracy dla słabych wyników. Miała także wieloletnie historię trudności z przyjaźni.

Poskarżyła depresji całe życie na przemian z epizodami cięższych objawów. Podczas bardziej ekstremalnych epizodów, że zaspałem, czuł się bardziej rozdrażnienie i niepokój. Donosiła przewlekłych myśli wyścigów i trudności z koncentracją.

Choroby psychiczne - jak je rozpoznac

Miała chaotyczne dzieciństwo. Jej ojciec był udany, pracoholik adwokat, który również był alkoholikiem. Były częste, wybuchowe walki między rodzicami. Anna była najstarszą z 3 dzieci, w wieku 10 lat, jej rodzice rozwiedli się. Stała ensnarled w swoim długim, wyciągnięta w procesie rozwodowym. W przedszkolu i szkole podstawowej, ona była bardzo przedwczesne, według raportów szkolnych. Słuchała dobrze, po instrukcje i miał wielu bliskich przyjaciół.

Jednak, jak walki nasiliły się w domu wokół klas trzecich i czwartych jej stopnie spadła i zaczęła wykazywać problemy behawioralne w szkole.

Powyższy przypadek stanowi wyzwanie diagnozy. Poniżej kilka wskazówek, które pomogą ustalić diagnozę i czy istnieje możliwość więcej niż jednej diagnozy.

Artykuł dzięki: