Kiedy konieczna jest terapia w zakladzie zamknietym

Kiedy konieczna jest terapia w zakladzie zamknietym

Jaka jest różnica między Poradnictwa i Terapii? Istnieje znaczna pokrywają w tym zarówno poradnictwa i psychoterapii są o przezwyciężaniu trudności osobistych i ułatwiając zmianę. Metody stosowane są podobne, aw niektórych przypadkach identyczne; Różnice odnoszą się bardziej do celów i interesów, do ustawienia, w którym doradcy zawodowego lub terapeutą prac. Zarówno doradca i terapeuta zdecyduje, czy nie powinni zasięgnąć dodatkowej porady medycznej i psychiatrycznej i zwykle sprawiają, kierowanie do odpowiednich specjalistów, jednocześnie czyniąc konsultacji z lekarzem klienta. (Poradnictwo Psychoterapia Zasoby katalog 1995)

Jest to często uważa się, że psychoterapia jest bardziej dyrektywa i patrzy w przeszłość i historycznych wpływów za odpowiedzi na „tu i teraz wydaje”. Doradca może jednak pracować z interwencji kryzysowej. Jednak rozróżnienie między poradnictwa i psychoterapii nie jest kwestia, że ??potrzebują troski tych, którzy szukają pomocy. To niekoniecznie jest tak, że ci, którzy poszukują porady lub psychoterapii znajdują się w sytuacji kryzysowej; wiele się w celu poprawy aspektów siebie i swojego życia, albo zrozumieć, w jaki sposób odnoszą się do innych i do poprawy jakości życia.

Analizy Transakcyjnej w Psychoterapii cała gama technik zostały włączone do terapii i dostosowane do indywidualnych potrzeb każdego niezależnie od prezentujący problem.

Analiza Transakcyjna to teoria o strukturze osobowości, opracowany przez Erica Berne w 1956. Jego teoria została oparta na konkretnych obserwacji behawioralnych dotyczących osób fizycznych oraz sposób odnoszą się do siebie nawzajem.

Jego książka Analiza Transakcyjna w psychoterapii (1961), opisuje, w co wierzył, i wykazać, że cokolwiek dzieje się dana osoba jest zapisane w mózgu.
Artykuł dzięki: