Kiedy zdecydowac sie na pomoc psychiatry

Kiedy zdecydowac sie na pomoc psychiatry Ona również miała częściowej hospitalizacji. Poza tym, że ma długą historię zachowań własny raniąc tym anoreksja, cięcie, i seks bez zabezpieczenia z przypadkowych kontaktów.

Anna ma osobowość chwiejna emocjonalnie typu borderline, jak również dystymię. Moje zalecenie było rozpoczęcie terapii schematu dwa razy w tygodniu, a także rozpocznie się IMAO i rozpoczęcie leczenia w oddziale intensywnej dialektycznego Behavioral Treatment Program (CBT). Nawet jeśli IMAO nie jest zatwierdzona przez FDA dla Borderline Personality Disorder lub dystymii, że badania pokazują swoją skuteczność.

Dwa lata później, nastroju Anny ustabilizował się i czuje się o wiele mniej niespokojny. Poza tym, że był w stanie cieszyć się większą przyjemność w swoim życiu osobistym i karierze. Ma obecnie był w związku przez 14 miesięcy, i chociaż kierunek relacji jest niejasny, czuje się bardziej komfortowo tolerowanie nieznane.

Sprawa ta przedstawia wyzwania diagnostyczne wyróżniające Bipolar Disorder, typu II, Osobowość borderline i dorosłych z ADHD. Stosując powyższe cechy wyróżniające i biorąc gruntownej oceny poprawia dokładność diagnozy i pomaga w określeniu skutecznego planu leczenia.

Kiedy zdecydowac sie na pomoc psychiatry

Referencje:

Hirschfeld RM, Cass AR, Hot DC, Carlson CA. Badania przesiewowe w kierunku zaburzeń afektywnych dwubiegunowych u pacjentów leczonych z powodu depresji w klinice medycyny rodzinnej. J Am Board Family Practice. 2005: 18: 233-239

McIntyre, Roger. Diagnostyka różnicowa zaburzeń afektywnych dwubiegunowych. Suplement do bieżącego Psychiatry. Bipolar Disorder. 2011: 3-22.

* Do zachowania poufności

Artykuł dzięki: