Terapia indywidualna – kiedy jest polecana

Terapia indywidualna - kiedy jest polecana

Wahania nastroju w zaburzeniu dwubiegunowym typu II trwają od jednego do czterech dni i obejmują osoby feeling „hiper”, „na szczycie świata”, rozdrażnienie, niezwyciężony, podniecony, a nawet depresji mimo że w hipomanii odcinku.

Ludzie z Borderline Personality Disorder mają również wahania nastroju, ale mają uczucia smutku, złości, gniewu, lub depresji, która jest bardziej przewlekle obecny i wywołane przez krytykę, rozczarowanie lub stres. Również osoby z Osobowość borderline rzadko czuję podniecenie.

Osób dorosłych z ADHD również opisywać wahania nastroju i problemy z zarządzaniem nastroje; Jednakże okres jest zwykle krótki i ze względu na niską tolerancją frustracji. Również u dorosłych ADHD występują uczucia wstydu, drażliwość, frustracja, smutek i wtórnego z trudności w szkole, pracy i związkach.

impulsywność

Podobnie, objawy impulsywności są obecne we wszystkich chorób, ale z różnych przebiegów. Impulsywność może objawiać rozwiązłości seksualnej, nadmiernych binges handlowych, słaba decyzyjnego, wypadków samochodowych lub mandatów i beztroskich błędów. Z Bipolar Disorder, Type II, impulsywność występuje tylko w okresach hipomanii porównaniu z pogranicznym zaburzeniem osobowości i dorosłych z ADHD, kiedy występuje impulsywność przewlekle lub z powodu emocjonalnego spuście.

Stężenie

Wszystkie trzy zaburzenia występujące z trudności z koncentracją lub ostrości. Stwarza to problemy z realizacji zadań, skacząc z zadania do zadania, a począwszy od projektów bez ich ukończenie. Objawy te pojawiają się w zaburzeniu dwubiegunowym typu II, wyłącznie w fazie hipomanii, ale może być przewlekłym z dwoma innymi zaburzeniami.

Historia

W Borderline Personality Disorder, jest coraz częściej historia uczucie pusty i samotny, chaotyczne relacje samookaleczenie, a skrajny lęk przed porzuceniem.
Artykuł dzięki: