Terapia indywidualna

Terapia indywidualna

Terapia indywidualna

W życiu każdego człowieka mogą mieć momenty, z którymi trudno nam będzie sobie poradzić. Nie w każdym przypadku musi to być zdarzenie tak dramatyczne jak śmierć bliskiej osoby czy też tym podobne. Możemy również poczuć się osłabieni psychicznie nawałem spraw oraz codziennych problemów. Zarówno w tych jak i w wielu innych sytuacjach pomocna dla nas może okazać się terapia indywidualna.

Podczas pierwszych spotkań psychoterapeuta będzie chciał jak najwięcej usłyszeć na nasz temat. Dzięki temu możliwe jest znalezienie źródła problemu oraz określenie oczekiwań pacjenta względem terapii. Każdy człowiek jest inny tak więc każdy pacjent wymaga indywidualnego podejścia podczas całego procesu psychoterapii. Spotkania odbywają się zwykle 1-2 razy w tygodniu w zależności od potrzeb klienta oraz jego możliwości czasowych. Nie musimy się obawiać, że informacje przekazywane podczas trwania terapii, dotrą do innych osób. Zarówno psychologa jak i psychoterapeutę obowiązuje zasada poufności. W czasie terapii powinniśmy być zawsze szczerzy. W innym przypadku nie będzie ona skuteczna.

Z pomocy tego rodzaju należy korzystać przede wszystkim z własnych chęci. Bez naszego zaangażowania nie przyniesie ona żadnych efektów.

Artykuł dzięki: